PRELEGENT

 

 

Rafał Stańczak


Wieloletni konsultant i coach Quality Assurance i Scrum z bogatym doświadczeniem w kilku dużych międzynarodowych projektach z rożnych branż (telekomunikacja, ubezpieczenia, e-commerce) podwójnie Certyfikowany Scrum Master (CSM i PSM1), założyciel i autor bloga www.scrumdo.pl w ramach, którego od 5 lat dzieli się posiadaną wiedzą i nowinkami ze świata agile ze społecznością polskiego IT.
Aktualnie Scrum Master w dwóch zespołach projektowych oraz Starszy Koordynator Quality Assurance portfela produktów w szwajcarskiej firmie z branży bankowej. Aktywnie pracujący z zespołami w Polsce jak i zagrnaicą. Nadal na co dzień pracuje operacyjnie z członkami zespołów zwinnych, co bardzo ceni.Biorąc udział w projektach w jakiejkolwiek roli zawsze koncentruje się na dostarczaniu wysokiej wartości klientom, usuwa przeszkody stojące przed zespołami w drodze do realizacji celu oraz dba o finalną jakość produktu. Członek organizacji Scrum Alliance i Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Pasjonat i praktyk lekkich metodyk zarzadzania projektami Agile i Lean.
Bloger, trener (ponad 100h szkoleniowych) i prelegent konferencji branżowych, wolontariusz IT. W ramach posiadanego doświadczenia z powodzeniem świadczy komercyjne usługi:

  • szkoleniowe (autorskie programy szkoleniowe)
  • consultingowe (pomaga zespołom w transormacji na agile)
  • doradcze (doradztwo projektowe, strategiczne)
  • audytorskie (bada organizację od wewnątrz i wskazuje wartościowe zmiany)
  • wsparcie narzędziowe (kompleksowy setup projeków w Jirze)

Postępujący rozwój infrastruktury na potrzeby projektu joint venture hurtowni danych dla sektora bankowego

Pokażę krok po kroku rzeczywisty przypadek biznesowy budowy infrastruktury oraz jej ewolucji i pozostałych narzędzi wsparcia w dużym projekcie budowy hurtowni danych. Zaczniemy od zapisów kontraktu, idąc następnie przez dostarczanie releasów, pojawienie się w międzyczasie nowych klientów i jaki to miało wpływ na infrastrukturę aż do osiągnięcia planu docelowego rozwoju infrastruktury. Temat przedstawię ze swojej perspektywy jako osoby odpowiedzialnej za zbiór i definicję wymagań biznesowych, opracowanie strategi rozwoju i dopilnowanie czasowej realizacji prac na poszczególnych etapach .Pokaże również case: jak można pogodzić ze sobą w złożonym środowisku projektowych rozwój produktu z rozwojem infrastruktury oraz jak rozwój infrastruktury pozwala napędzać rozwój produktu.

Plan wykładu:
1. Start projektu, plan A czyli oparcie się wyłącznie o infrastrukturę wewnątrz partnerskiego banku A
2. Rozwój produktu oraz połączony z nią rozwój infrastruktury, ograniczenia rozwiązań wewnętrznych (dane wrażliwe i praca zdalna)
3. Pierwszy release produktu w banku A oraz pojawienie sie w tym samym czasie na horyzoncie 2 potencjalnych klientów banku B i C (wpływ na dalszy rozwój aplikacji, wsparcie narzędziowe, drugie podejście do koncepcji infrastruktury wewnętrznej)
4. Zebranie i przedstawienie wymagań, negocjacje z wewnętrznym działem IT na temat rozwiązań w chmurze wewnętrznej na potrzeby banku A i C (testy wydajnośći rozwiązania wewnętrznego)
5. Rozbudowa storage'a i środowisk dedykowanych pracy zdalnej w Warszawie
5. Monitorowanie potencjalnych wąskich gardeł rozwiązania wewnętrznego jako punkt wejściowy strategii rozwoju infrastruktury wewnętrznej
6. Budowa Continous Integration (Jenkins, Nexus na serwerze współdzielonym) oraz wsparcie rozwiązań softwarowych wymiany plików źródłowych (client delivery)
7. Przygotowanie dokumentu strategii rozwoju infrastruktury na potrzeby wielu potencjalnych klientów (wewnętrzna czy zewnętrzna) zawierająca pełne wsparcie kilku rodzajów baz corowego systemu bankowego Avaloq (dev+qa+delivery), możliwość szybkiej replikacji środowisk, backup plany, obrazy, disaster recovery, minimalna dostępność, SLA
8. Rozwiązanie docelowe to maksymalnie zautomatyzowane Continous Delivery (dev ops solution)

PARTNERZY
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client
client

MIEJSCE KONFERENCJI

Marriott Hotel
79, Aleje Jerozolimskie 65,
00-697 Warszawa

Copyright © PROIDEA 2016